Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Stoiska edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Syców

Stoiska edukacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Syców

W niedzielę, dnia 27 sierpnia odbyły się wydarzenia, na których Nadleśnictwo Syców wystawiło swoje stoiska promocyjno-edukacyjne w ramach współpracy z Miastem i Gminą Syców oraz Miastem i Gminą Kępno. Takie wydarzenia są okazją do spotkania się z lokalną społecznością i rozmowy na temat zrównoważonej gospodarki leśnej i prowadzonymi działaniami związanymi z ochroną przyrody. 

Zdjęcie z Pikniku ekologicznego w Kępnie. Fot. ze źródła: https://www.facebook.com/dziendobrywkepnie

Piknik ekologiczny w Kępnie.

Organizatorem wydarzenia było Miasto i Gmina w Kępnie. Piknik ekologiczny został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a jego głównym założeniem było promowanie pozytywne nawyki ekologiczne oraz działania związane z ochrona środowiska w ramach projektu pn." Eko Kępno - Warsztaty, piknik ekologiczny i seanse filmowe z eko przesłaniem jako nowe podjeście do edukacji ekologicznej w Gminie Kępno". 

Nadleśnictwo na swoim stoisku zorganizowało gry i zabawy dla najmłodszych, związane z zagadnieniami leśnymi, m.in. rozpoznawanie tropów zwierząt, gatunków drzew czy odgłosów zwierząt. Dodatkowo w ramach promocji rozdawaliśmy sadzonki trzmieliny pospolitej, którą każdy zaineteresowany mógł posadzić w swoich ogrodzie.

Zdjęcie z Pikniku ekologicznego w Kępnie. Fot. ze źródła: https://www.facebook.com/dziendobrywkepnie

"Lato na Finiszu 2023" w Sycowie.

Wydarzenie miało charakter pikniku sportowo-rekreacyjnego, a organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie. Głównym założeniem było promowanie zdrowych nawyków i aktywności wśród dzieci i młodzieży. Piknik został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, w ramach projektu " Sportowa Gmina".

Zdjęcie pikniku "Lato na Finiszu 2023" w Sycowie. Fot. Martyna Kuźniak

Na gości czekało mnóstwo atrakcji sportowych, m.in. biegi na orientację, warsztaty wspinaczkowe, łucznicze, zawody w siatkówce plażowej, kajaki i tory przeszków. Na naszym stoisku można było wykonać swoją własną przypinkę z motywem przyrodniczym, zorganizować wyścigi drewnianych żółwi i ślimaków oraz zaczerpnąć wiedzy o faunie i florze za pomocą drewnianych puzzli. 

Zdjęcie z Lato na Finiszu 2023 w Sycowie. Fot. Martyna Kuźniak

Mimo niesprzyjającej pogody oba pikniki cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Do zobaczenia za rok!