Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Oferta dla szkół i przedszkoli

Oferta dla szkół i przedszkoli

Zapraszamy zorganizowane wycieczki szkolne i przedszkolne na bezpłatny wstęp do Arboretum w ramach zajęć edukacyjnych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie przez opiekuna wycieczki zamieszczonego poniżej formularza rezerwacji zajęć - załącznik nr 2 i wysłanie go na adres e-mail Nadleśnictwa Syców:

sycow@poznan.lasy.gov.pl 

Potwierdzeniem rezerwacji zajęć jest otrzymana wiadomość zwrotna od pracownika nadleśnictwa.

W zależności od dostępności, proponujemy spotkanie z edukatorem leśnym, który oprowadzi wycieczkę po najciekawszych zakątkach Arboretum Leśnego, a w razie niepogody poprowadzi zajęcia w budynku administracyjno-edukacyjnym, wyposażonym w niezbędny sprzęt audiowizualny i pomoce dydaktyczne. Informację o chęci skorzystania ze spotkania z edukatorem, należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2.

Przy budynku administracyjno-edukacyjnym znajduje się palenisko, z którego można również bezpłatnie skorzystać, w ramach zgłoszonych zajęć edukacyjnych. Informację taką należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2.

Zapewnienie prowiantu, talerzyków, sztućców i tacek aluminiowych leży w gestii opiekuna grupy. Arboretum nie zapewnia osoby do rozpalenia paleniska - taka osoba powinna być wyznaczona z grupy. Drewno i rozpałka znajdują się przy palenisku.

Regulamin korzystania z paleniska dostępny jest poniżej.

Wycieczki szkolne i przedszkolne zachęcamy do skorzystania indywidualnie z gry terenowej "Poznaj Arboretum Leśne". Celem jest zdobycie 15 różnych pieczątek, umieszczonych na terenie Arboretum Leśnego. Każda pieczątka to inne miejsce, za którym kryje się historia, idea i cele naszego Arboretum. Pieczątki odznacza się na specjalnej mapie, na której znajdują się również opisy poszczególnych miejsc. W ramach zgłoszonych zajęć edukacyjnych, mapy są do pobrania bezpłatne. Informację taką należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2, dopisując hasło "Gra terenowa". 

Zachęcamy i zapraszamy!