Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nadleśnictwo wspiera czytelnictwo

Nadleśnictwo wspiera czytelnictwo

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Publiczna w Sycowie przygotowała wraz z Nadleśnictwem akcję "Nadleśnictwo promuje czytelnictwo – odbierz sadzonkę za wypożyczoną książkę.

Dnia 15 maja, w godzinach 7:30-16:00 w Bibliotece Publicznej w Sycowie wystarczy wypożyczyć choć jedną książkę, a w zamian każdy czytelnik otrzyma piękną sadzonkę rośliny.

Regał z książkami przyrodniczo-leśnymi.

Warto przy tej okazji przypomnieć o oryginalnej półce z książkami o tematyce przyrodniczo-leśnej, która została ufundowana na początku 2023 roku, w celach promocyjno-edukacyjnych Nadleśnictwa Syców i Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Rychtalskie.

Zdjęcie przedstawia przekazany regał z książkami. Fot. Martyna Kuźniak

Na półce znajdują się atlasy z fotografiami przyrody, książki naukowe dotyczące botaniki, ekologii i fizjologii roślin, a także poradniki dotyczące ochrony roślin. Na najmłodszych czytelników czeka seria opowiadań o skarbach polskiej fauny i flory, spotkania z przyrodą i historie o przygodach w szepczącym lesie, a także klucze i przewodniki do oznaczania i rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, które doskonale sprawdzą się podczas rodzinnych spacerów po pobliskim lesie czy parku. Przy okazji zbliżającej się akcji, zachęcamy do wypożyczenia książki z tej półki i nie tylko.

Zapraszamy serdecznie wszystkich czytelników w imieniu Nadlesnictwa Syców i Biblioteki Publicznej w Sycowie.