Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Leśny piknik rodzinny

Leśny piknik rodzinny

Dnia 8 października na Ostrowie Tumskim w Poznaniu odbył się "Leśny Piknik Rodzinny", zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu.

Ideą spotkania była chęć opowiedzenia mieszkańcom Poznania o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej i odkrycie przed nimi bogactwa przyrodniczego i różnorodności wielkopolskich lasów.

Na pikniku znalazły się stoiska Nadleśnictw z Leśnych Kompleksów Promocyjnych, czyli Nadleśnictwa Antonin, Nadleśnictwa Sieraków, Nadleśnictwa Oborniki, naszego Nadleśnictwa Syców, jak również biura RDLP w Poznaniu. Gościnnie wystawione zostały również stoiska Urzędu Miasta Poznania oraz innych zaprzyjaźnionych instytucji.

W trakcie spotkania można było spróbować wyrobów z dziczyzną marki „Dobre z Lasu” oraz pośłuchać koncertów Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Palatium” z Nadleśnictwa Grodzisk wraz z zespołem Sounds Good oraz zespołu Taraka.

Fot. Mateusz Zapart

Chcąc poznać odwiedzających z walorami Nadleśnictwa Syców, na swoim stoisku zaprezentowaliśmy sposoby rozmnażania roślin metodą in vitro jak i przez szczepienie zrazów oraz zapoznaliśmy z atrakcjami jakie oferujemy w Arboretum Leśnym im. prof. S. Białoboka, takimi jak gra terenowa "Poznaj Arboretum Leśne" i owocem derenia jadalnego z naszej plantacji.

Fot. Mateusz Zapart