Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łączą nas drzewa

Łączą nas drzewa

W ramach tegorocznej akcji w dniu 22 kwietnia na terenie Arboretum Leśnego odbyło się wspólne sadzenie Alei Pamięci Jana Pawła II

W wydarzeniu wzieli udział leśnicy wraz z posłanką do Parlamentu Europejskiego Beatą Kempą, radną województwa dolnośląskiego Anną Michalską, wicestarostą oleśnickim Stanisławem Stępniem, komendantem powiatowym policji w Oleśnicy Robertem Froniem, burmistrzem miasta i gminy Międzybórz Jarosławem Głowackim, z-cą wójta gminy Dziadowa Kłoda Ireną Małecką, naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Sycowie Agnieszką Weszką oraz przedstawicielem komendanta powiatowego PSP w Oleśnicy Tomaszem Piecuchem. 
 
Zdjęcie przedstawia uczestników akcji sadzenia alei. Fot. arch. Nadleśnictwa Syców.
 
Pamiątkowa aleja prowadzi do dębu papieskiego posadzonego w 2006 roku i liczy 39 lip holenderskich w odmianie 'Wratislawiensis' wyhodowanych na ten cel w Arboretum Leśnym. Drzewa tej odmiany wyrastają na duże i silne (do 40 m wysokości) i mają szerokie gęste korony. Najważniejsze jednak, że są długowieczne dzięki czemu w przyszłości aleja będzie mogła cieszyć oczy naszych dzieci, wnuków i prawnuków. 
 
Na pamiątkowej tablicy umieszczono słowa Jana Pawła II, które wypowiedział podczas wizyty w Republice Zielonego Przylądka w 1990 roku: "przyroda jest wspaniałym darem, ale także poważnym wyzwaniem dla ludzkiego rozwoju."