Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

FESTIWAL LASU W GOŁUCHOWIE

FESTIWAL LASU W GOŁUCHOWIE

W niedzielę 5 czerwca 2022 na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się Festiwal Lasu, pod patronatem p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicy.

Było to wydarzenie muzyczne i edukacyjne na które składał się VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, gdzie Grand Prix stanowiła złota statuetka uskrzydlonego żubra. Na ten dzień nadleśnictwa z województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego przygotowały stoiska warsztatowe i edukacyjne, przy których można było dowiedzieć się ciekawostek na tematy związane z leśnictwem oraz fauną i florą lasu. Ponadto specjaliści opowiedzieli wszystko na temat kleszczy i boreliozy, pszczelarstwa, grzybów, bushcraftu oraz udzielania pierwszej pomocy przy wypadkach w lesie. Wydarzenie zwieńczył występ wokalistki, aktorki filomwej i teatralnej - Olgi Bończyk.

Nadleśnictwo Syców przygotowało na to wydarzenie stoisko promocyjno-edukacyjne, na którym zaprezentowaliśmy specyfikę naszej pracy związanej z produkcją wegetatywną roślin oraz metodą in vitro. Nie zabrakło chętnych, którzy pod okiem naszego wykwalifikowanego pracownika podjęli się zaszczepienia drzewa własnoręcznie. Poza tym zagwarantowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.