Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

Przy okazji spotkania edukacyjnego uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 8 listopada w Szkole Podstawowej w Drołtowicach odbyły się spotkania edukacyjne, które przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Syców.

Fot. Anna Krzywania Łacina

 

Na pierwszym spotkaniu z najmłodszymi uczniami z klas I-III, Martyna Kuźniak i Cezary Kempa przedstawili ogólne zagadnienia z ochrony przyrody. Dzieciom pokazano sadzonki cisa pospolitego (Taxus baccata), gatunku chronionego, który sukcesywnie jest wprowadzany do polskich lasów po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia oraz sadzonki roślin owadożernych - rosiczki, muchołówki i kapturnicy, które są produkowane w pracowni kultur tkankowych w Arboretum Leśnym im. prof. S. Białoboka w Nadleśnictwie Syców. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu rozpoznawania zwierząt i tematyki przyrodniczej. 

 

Fot. Anna Krzywania Łacina

Na zakończenie spotkania uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w akcji "Niepodległa do Hymnu", w którą corocznie angażują się Lasy Państwowe.

Na kolejnych spotkaniach, podleśniczy Cezary Kempa przeprowadził zajęcia dla klasy V o cenym surowcu jakim jest drewno oraz zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach VII i VIII, na których przedstawił zawód leśnika.

 

Akcja "Niepodległa do Hymnu"

Zapoczątkowana przez Biuro Programu „Niepodległa" w 2018 roku akcja, polega na śpiewaniu hymnu Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie - w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.