Lista aktualności Lista aktualności

WORK CAMP 2018

Uczestnicy warsztatów odwiedzili Nadleśnictwo Syców

W ramach letniego obozu Work Camp 2018, Nadleśnictwo Syców gościło studentów leśnictwa z 14 krajów świata. Warsztaty współorganizowane przez Lasy Państwowe pilotowane są przez sąsiednie Nadleśnictwo Antonin. Ich celem jest zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką polskiego modelu leśnictwa.

Spotkanie ze studentami odbyło się na terenie Arboretum Leśnego. Pracownicy Nadleśnictwa słowem wprowadzenia, opowiedzieli o działalności jednostki oraz scharakteryzowali jej teren. Była to również chwila kiedy każdy z uczestników mógł się przedstawić oraz opowiedzieć jak wyglądają lasy w jego kraju.

Krótki pokaz pobierania materiału do szczepień drzew za pomocą procy rozpoczął terenową część wizyty. Wspólnymi siłami udało się pobrać kilka zrazów. Studenci mogli posłuchać oraz zobaczyć na własne oczy cały proces powstawania obiektów genetyki leśnej.

Dla młodych pasjonatów leśnictwa, zwiedzanie Arboretum było ważnym przystankiem podczas tegorocznego workcampu. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali tego co mają im do przekazania leśnicy z Polski. Do swojej kwatery w Antoninie wrócili w dobrym nastroju i bogatsi w wiedzę.

Fot. M. Zapart