Lista aktualności Lista aktualności

V Rodzinny Rajd Hajstra

Kolejna edycja imprezy przeszła do historii.

W sobotę, 8 września na terenie ośrodka wypoczynkowego Biały Daniel zebrało się ponad 400 osób chętnych na wyprawę duktami Lasów Rychtalskich. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie, Nadleśnictwo Antonin oraz Gminę Sośnie przy udziale licznych sponsorów i patronów m.in. Nadleśnictwo Syców.

 

Fot. M.Zapart

Uczestnicy mogli wziąć udział w biegu przełajowym lub nordic walking, a także spróbować swoich sił na rowerze. Tutaj czekały na nich dwie pętle. Największym zainteresowaniem jak zwykle cieszyła się trasa rodzinna o długości 14 km.  Po powrocie do bazy na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz ciepłe posiłki. Pracownicy lasów przygotowali mnóstwo atrakcji w postaci zabaw dla dzieci oraz upominków w postaci drzewek leśnych.

 

 

Po uroczystych dekoracjach zwycięzców nastąpiło losowanie nagród. Każdy kto ukończył bieg lub trasę rowerową, oprócz otrzymanego medalu, miał szanse na wygraną jednej z dziesiątek nagród. Emocje wzrastały wraz z upływem czasu aby osiągnąć szczyt w momencie losowania nagród głównych, jaką były dwa rowery ufundowane przez Starostę Ostrowskiego i Wójta Gminy Sośnie. Wyniki rajdu dostępne są tutaj. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.