Lista aktualności Lista aktualności

Posprzątaliśmy Kukułkę

Po raz kolejny Nadleśnictwo Syców wraz z Gminą Syców, mieszkańcami, harcerzami i radnymi wzięli udział w akcji sprzątania lasu.

Śmieci w lesie to ciągle duży problem. Każdego roku leśnicy usuwają z nich ponad 100 tys. m³ odpadów. Taką ilością śmieci można by wypełnić prawie tysiąc wagonów kolejowych! W 2020 w Nadleśnictwie Syców zebrano aż ponad 0,5 tys. m³ śmieci.

Nielegalne wysypiska śmieci to źródło wielu zagrożeń dla człowieka i przyrody. Zatruwają glebę, powietrze, wodę. Są siedliskiem chorób, a także pułapkami dla zwierząt jak i przyczyną pożarów.

fot. fb.com/mig.sycow

Aby choć trochę oczyścić las wokół nas i zainspirować innych do dbania o nasze środowisko Nadleśnictwo Syców wspólnie z Gminą Syców w sobotę 22.05.2021  zorganizowało akcję sprzątania lasu. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sycowa, Wioski jak i harcerze z 84. DSH Fuzja i 17DH w Sycowie. Wspólnie sprzątano las wokół Kukułki w Leśnictwie Komorów tj. las przy ulicy Jarzębinowej oraz teren należący do Lasów Państwowych za parkiem miejskim w Sycowie. Po zakończonej akcji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do domku myśliwskiego należącego do Koła łowieckiego Syców, gdzie mogli zregenerować swoje siły.

Nadleśnictwo składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Pamiętajmy, że lasy są naszym wspólnym dobrem, dlatego wspólnie i w pełni odpowiedzialnie musimy troszczyć się o ich czystość.