Lista aktualności Lista aktualności

Geocaching dla każdego

Do lasu możemy się wybrać na grzyby lub jagody. Nowoczesnym trendem stało się również poszukiwanie tajemniczych skrzynek.

Geocaching to międzynarodowa gra terenowa polegająca na poszukiwaniu z pomocą mapy i systemu GPS, „skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Te skarby to tak zwane geocache. Są to zazwyczaj wodoszczelne pojemniki różnej wielkości, zawierające drobne przedmioty oraz specjalny dziennik.

Aby zacząć zabawę musimy zarejestrować się w serwisie  geocaching.com oraz wybrać skrytkę, której chcemy poszukiwać. Do wyboru mamy zarówno skrytki o dokładnie określonej pozycji, idealne dla osób początkujących jak i coś dla zajadłych tropicieli - skrytki, którym trzeba poświęcić dużo uwagi, sprytu oraz wykazać się wyjątkową orientacją w terenie.

Przed wyruszeniem w las, dobrze jest zapoznać się z mapą oraz dobrze naładować baterię w telefonie. Możemy pobrać również specjalną aplikację, która pokaże nasze położenie względem skrytek znajdujących się w okolicy.

Pomysłowość osób ukrywających skrzynki potrafi zaskakiwać. Również ich zawartość może być interesująca. Pamiętajmy aby mieć przy sobie jakiegoś fanta na wymianę.  Obowiązuje bowiem zasada - jeśli zabieram jakiś przedmiot, to zostawiam w zamian coś równie cennego. Po powrocie z wyprawy dobrze jest opisać przebieg poszukiwań w serwisie, w którym skrytka była zarejestrowana.

Geocaching to przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Warto włączyć do gry dzieci, dla których jest to wyjątkowa forma zabawy pozwalająca poznać ciekawe miejsca w okolicy oraz rozwijać nowe umiejętności.