Wydawca treści Wydawca treści

Oferta dla szkół i przedszkoli

Zapraszamy zorganizowane wycieczki szkolne i przedszkolne na bezpłatny wstęp do Arboretum w ramach zajęć edukacyjnych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie przez opiekuna wycieczki zamieszczonego poniżej formularza rezerwacji zajęć - załącznik nr 2 i wysłanie go na adres e-mail Nadleśnictwa Syców:

sycow@poznan.lasy.gov.pl 

Potwierdzeniem rezerwacji zajęć jest otrzymana wiadomość zwrotna od pracownika nadleśnictwa.

W zależności od dostępności, proponujemy spotkanie z edukatorem leśnym, który oprowadzi wycieczkę po najciekawszych zakątkach Arboretum Leśnego, a w razie niepogody poprowadzi zajęcia w budynku administracyjno-edukacyjnym, wyposażonym w niezbędny sprzęt audiowizualny i pomoce dydaktyczne. Informację o chęci skorzystania ze spotkania z edukatorem, należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2.

Przy budynku administracyjno-edukacyjnym znajduje się palenisko, z którego można również bezpłatnie skorzystać, w ramach zgłoszonych zajęć edukacyjnych. Informację taką należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2.

Zapewnienie prowiantu, talerzyków, sztućców i tacek aluminiowych leży w gestii opiekuna grupy. Arboretum nie zapewnia osoby do rozpalenia paleniska - taka osoba powinna być wyznaczona z grupy. Drewno i rozpałka znajdują się przy palenisku.

Regulamin korzystania z paleniska dostępny jest poniżej.

Wycieczki szkolne i przedszkolne zachęcamy do skorzystania indywidualnie z gry terenowej "Poznaj Arboretum Leśne". Celem jest zdobycie 15 różnych pieczątek, umieszczonych na terenie Arboretum Leśnego. Każda pieczątka to inne miejsce, za którym kryje się historia, idea i cele naszego Arboretum. Pieczątki odznacza się na specjalnej mapie, na której znajdują się również opisy poszczególnych miejsc. W ramach zgłoszonych zajęć edukacyjnych, mapy są do pobrania bezpłatne. Informację taką należy podać w formularzu rezerwacji zajęć - załącznik nr 2, dopisując hasło "Gra terenowa". 

Zachęcamy i zapraszamy!


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.

Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć. 

Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.

Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.