Wydawca treści Wydawca treści

Łowiectwo

Łowiectwo towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów i na przestrzeni wieków podlegało rozmaitym zmianom. Obecnie w Europie ma ono charakter w dużej mierze działalności rekreacyjnej i hobbystycznej. Należy jednak pamiętać, że u podstaw wciąż stoi konieczność regulacji liczebności zwierzyny.

Fot. M. Zapart

Rolę łowiectwa w gospodarce leśnej należy rozpatrywać biorąc pod uwagę nie tylko aspekty przyrodnicze ale także społeczne i gospodarcze. Zwierzyna łowna jest częścią ekosystemów leśnych, które na przestrzeni wieków zostały bardzo silnie przekształcone przez człowieka. Dotyczy to między innymi braku drapieżników polujących na zwierzynę płową przy jednoczesnej produkcji rolniczej dającej nieograniczony dostęp do pokarmu. Łowiectwo zastępuje więc mechanizm samoregulacji.

Wiele osób rozpatruje również gospodarkę łowiecką jako "hodowlę" zwierząt na wolności. W dobie wszechobecnych koncernów produkujących wątpliwej jakości mięso ze zwierząt przetrzymywanych w niewoli, łowiectwo zdaje się być najlepszą alternatywą dla osób, które cenią sobie ekologię i życie w zgodzie z naturą.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

Redakcja „Gazety Wrocławskiej” wraz z partnerami, którym jest m.in. Nadleśnictwo Syców zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Zadanie konkursowe polega na samodzielnym przygotowaniu przez uczestników plakatu „Bezpieczna droga do szkoły”. Technika pracy – dowolna.

W konkursie mogą brać udział dzieci w dwóch grupach wiekowych: od 7 do 9 lat i od 10 do 14 lat. Ważna informacja jest taka, że dzieci do konkursu zgłaszać mogą wyłącznie jego ustawowi przedstawiciele. 

Termin na zgłoszenia: od 25 listopada (start o godz. 12.00) do 16 grudnia (koniec o godz. 23.59).

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

REGULAMIN KONKURSU

Po wszystkie szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową Gazety Wrocławskiej.

Zachęcamy do udziału!