Lista aktualności Lista aktualności

V Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej

Gołuchowski park rozbrzmiał dźwiękami rogów myśliwskich.

W sobotę, 16 czerwca na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Już po raz piąty organizatorzy wzięli na swoje barki trud związany z organizacją tego wspaniałego wydarzenia. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły że gołuchowski park zapełnił się miłośnikami przyrody. 

Festiwal rozpoczęło uroczyste otwarcie, po którym odbył się Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz Konkurs Muzyki Myśliwskiej. Uczestnicy z całej Polski oraz zaproszeni goście z Litwy i Czech prezentowali swoje umiejętności związane z grą na rogu myśliwskim.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska edukacyjne. Zwiedzający mogli wziąć udział w licznych konkursach, quizach oraz zabawach dla dzieci. Rozpoznawanie tropów oraz poroży to tylko niektóre z nich.  Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie.  

Na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Syców na zwiedzających czekały liczne zagadki w których nagrodami były sadzonki drzew leśnych.  Pracownicy Nadleśnictwa chętnie odpowiadali na wszystkie pytania uczestników festiwalu dotyczące  przede wszystkim sposobów sadzenia drzewek oraz doboru odpowiedniego miejsca dla poszczególnych gatunków.

Fot. M. Zajdler

Przez żołądek do serca.

Wszystkie osoby, którym po skorzystaniu z licznych atrakcji festiwalu doskwierał głód lub pragnienie, prędzej czy później docierały do stanowiska „Dobre z natury”. Odwiedzający kosztowali w przysmakach pochodzących z polskich lasów. Do degustacji proponowano tu liczne wyroby z dziczyzny oraz nalewki myśliwskie.